שיעורים הקבועים ברמח"ל


א-ה שיעור בדרך ה' בין מנחה לערבית
יום ג' שיעור באדיר במרום בשעה 20:30
יום ה' שיעור בתיקוני זוהר תניינא תיקונים חדשים  21:00
 

 


ניתן לצפות באתר בשיעורים על כל הספרים,
דעת תבונות ,
כללים ראשונים ,
קל"ח פתחי חכמה,
קנאת ה' צבאות.
מאמר הגאולה.
תיקונים חדשים 
ופרשת השבוע ע"פ הזוהר הקדוש 

 

זמני התפילות בימות החול

שחרית -נץ החמה
מנחה - 19:00
ערבית - 20:00
הצטרף

להצטרפות לרשימת התפוצה ולקבלת עדכונים

דף הבית >> חנות >> ספרים בעברית >> מחול לצדיקים (בדברי תכלית הבריאה)
 
שם המוצר/פריט:מחול לצדיקים (בדברי תכלית הבריאה)
מחיר מחירון:₪70.00
המחיר שלנו:₪60.00
מע"מ:כולל מע"מ
דמי משלוח:₪27.00
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
זמן אספקה:20 ימי עסקים
תקופת אחריות:0
שם היצרן:מכון רמח"ל

הוסף לסל 


מידע נוסף
מחול לצדיקים: מחלוקת רמח"ל ור' אייזיק מהומל בדבר תכלית הבריאה,
מאת הרב בצלאל נאור
(ירושלים: מכון רמח"ל ואורות, תשע"ו)
256 עמ' עברית; 3 עמ' אנגלית (תקציר); 8 עמ' פקסימיליות.
המלצות: הרב משה צוריאל; הרב מרדכי שריקי; הרב ד"ר צבי לשם
 
בצלאל נאור הוא חוקר מחשבת ישראל. בעיקר, הוא מתמקד בקבלה, בחסידות, ובתולדות השבתאות. זה שנים רבות שהוא נודע בציבור הרחב כפרשן מורשתו הרוחנית של הראי"ה קוק. אך במקום שאתה מוצא פרסומו—שם אתה מוצא צמצומו. האמת היא, נאור חצה כמה קוים במשך התבגרותו האינטלקטואלית—בין בית המדרש ואקדמיה, ובין החסידות והמתנגדות—ומתוך ההתרוצצות הנפשית הזו הצליח ליצור עיונים רב-תחומיים לא מבוטלים.
לדוגמא כיצד חצה הקו בין החסידים והמתנגדים: אותו בן-אדם שגילה מוטיבים אבולעפיאניים מובהקים במאמר בלקוטי תורה של אדמו"ר הזקן לבית חב"ד (תגלית עליה סמך פרופ' משה אידל את ידיו)—הוציא לאור בשנת תשנ"ח, ליום השנה המאתיים של הגר"א מווילנא, מהדורה אלטרנטיווית של ביאור הגר"א לספרא דצניעותא מכתב-יד שהיה לוט בספריית בית הנבחרים בוושינגטון. (בהסכמתו, הגאון ר' שלמה פישר שליט"א כתב שהוא מהדורא בתרא של בהגר"א לספד"צ.)
הספר הנוכחי, מחול לצדיקים, מעמת את השקפות רמח"ל וחב"ד (זאת אומרת נציג חב"ד, ר' אייזיק אפשטיין מהומיל) על תכלית בריאת העולם. הספר מלא וגדוש חידושים—והפתעות. למשל, הן בספריו של ר' אייזיק והן בספרו הקבלי של ר' אברהם וינברג, מייסד שושלת סלונים, חסד לאברהם, גילה נאור איזכורים רבים לחיבורים המיוחסים לאר"י, צדיק יסוד עולם (פירוש על רות) ורזא דאתוון גליפין (מחול לצדיקים, עמ' נו-נח). שני גדולי החסידות חשבו לתומם שאלה כתבים אותנטיים של האר"י והירבו להשתמש בהם. (לדברי פרופ' יהודה ליבס, לאמיתו של דבר, שני החיבורים צי"ע ורד"ג הם יצורי ליב פרוסניץ ששמו מתגלגל בפולמוס עמדין-אייבשיץ.)
נאור אינו נושא פנים לאיש. באיזהו מקומן הוא מפריך השערתו של חוקר רמח"ל, פרופ' יהונתן גארב, שרעיון "טבע הטוב להיטיב" הנמצא בכתבי רמח"ל ניזון מכתבי איזה תיאולוג קתולי, אלפונסו מריה דה ליגאורי, שפעל באיטליה סמוך לזמנו (מחול לצדיקים, עמ' קלה, הערה 41).
בעיה אחת טכנית: "הפרוץ מרובה על העומד". כמו בהרבה ספרים מהסוג הסכולאסטי, יש "מיעוט כלים" (טקסט) ו"ריבוי אורות" (הערות). וזה מקשה על העיון. אך כדאי לעשות כל מאמץ להתגבר. "לפום צערא—אגרא".
הספר למכירה באתר : מכון רמח"ל:        www.ramhal.com
 

למידע ופרטים נוספים

© כל הזכויות שמורות ל- מכון רמחל 2015 ©
FacebookGoogle+Twitter